Hakkımda

foto132010 yılında Koç Üniversitesi sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra, iletişim tasarımı üzerine yüksek lisans yaptım. Kısa bir süre, reklam ve medya sektöründe çalışarak aslında rengarenk görünen o dünyanın, sadece siyah-beyaz renklerden ibaret olduğunun farkına vardım. Bu hayatta, 09:00-18:00 arasında geçen bir zaman dilimi değil, tamamen kendimin yön vereceği; başına buyruk bir zaman dilimi istiyordum. Bu süreçte, olabildiğince seyahat etmeye, dergiler için yazılar yazmaya ve fotoğraflar çekmeye devam ettim. Gezmek hayatımın en büyük tutkusu olmuş, yazmak da o tutkunun kayıt altına alındığı bir eyleme dönüşmüştü.

2013 yılında, New York seyahatim sırasında ani bir kararla ilk basılı dergim match-up mag’i yayımladım. Başta bir “zine” mantığında ilerlerken, git gide büyüdü ve gerçek bir bağımsız dergi haline geldi. Kendi dergim için içerikler yaparken, en az gezi hikayeleri kadar insan hikayelerinin de benim için çok önemli bir hale geldiğini fark ettim. Gittiğim her yerde, muhakkak bir “yabancıyla” tanışıyor, onun hayatını az çok yansıtmaya çalışıyordum. Beni çağıran ve bana yaşama sevinci veren “onların” hikayesiydi.

Birkaç senedir, hem kendi yayınım, hem de diğer yayınlar için olabildiğince özgün içerikler üretmeye ve fotoğraf çekmeye devam ediyorum. Bu web sitesinde de, yayınlanmış veya kendime sakladığım yazıları, fotoğrafları göreceksiniz. Güncel olarak, en sık kullandığım; gezilerime ve yaşama dair kısa kısa hikayeler biriktirdiğim mecra ise Instagram.

Ayrıca bir süredir, Papier Atelier adı altında Türker Akman ile beraber kağıttan heykeller üretip, projeler gerçekleştiriyoruz. Bir hayalin peşinden giden, bazen sıkça kaygılanan, yorulan ama her seferinde “her şey çok güzel olacak” diyen iki kayıp balık gibiyiz. Ve önümüzde uzanan dünyanın, uçsuz bucaksız bir okyanustan ibaret olduğunu biliyoruz.

Bir sorunuz varsa veya sadece bir “merhaba” için: denyilmaz88@gmail.com

Keyifli okumalar!

Reklamlar